The Forbidden Lot: Clash with Umbridge

2.199 ден Со ДДВ

Фановите на Хари Потер can можат да создадат магичен свет на гиганти, кентаури и маѓепсани дрвја при влегувањето во Забранетата шума со сетот LEGO Harry Potter Forbidden Forest: Umbridge’s Encounter. Децата влегуваат во Забранетата шума со 3 минифигури – Хари Потер, Хермиона Гренџер и Долорес Амбриџ и фрлаат магија за да го отворат големото дрво и да откријат избор на додатоци: Нок од фенер, коска и мисирка. Постојат 2 фигури на кентаури и еден позитивен гигант Грап, кои децата можат да ги користат за да ја земат Амбриџ и да ја однеса каде што сакаат. Младите вештерки и волшебници ќе сакаат да глумат класични моменти од филмовите со Хари Потер и да сонуваат волшебни авантури.

На залиха

Спореди
SKU: 20LEG75967 Категории , , Ознаки: ,
Бренд:: Lego
Brands