The Dragon of the Skull Wizard

6.799 ден Со ДДВ

Нинџа фанатиците со сетот Skull Sorcerer’s Dragon ќе мозат да составуваат и да доживеат нинџа авантури. Овој сет за градење на змеј има и 6 минифигури што се составуваат за поголема креативната игра. Децата ќе можат да уживаат во акцијата за играње улоги, бидејќи нинџите се борат со Волшебникот на черепот, неговиот змеј и неговите воини на скелетот, за да се ослободат од плашливите зандани на Шинтаро.

На залиха

Спореди
SKU: 20LEG71721 Категории , , Ознаки: , ,
Бренд:: Lego
Brands