Solution S2 i-Fix Granite Black black

18.999 ден Со ДДВ

Автомобилско седиште што е флексибилно колку што родителите треба да бидат. Автомобилското седиште Solution S2 i-Fix расте со вашето дете од три до дванаесет години, обезбедувајќи совршено вклопување на секој чекор. Помага да ја задржите главата на вашето дете во заштитена положба. Потпирачот ја држи главата на вашето дете за спиење во заштитена положба. Во случај на страничен удар, главата и вратот се заштитени, додека Линеарниот систем за заштита од страничен удар помага да се пренасочат силите на удар подалеку од вашето дете. Прилагодувањето на висината со една рака со 12 поставки значи дека без разлика колку брзо расте вашето дете, Solution S2 i-Fix секогаш ќе расте побрзо.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY521003107 Категории , ,
Бренд:: Cybex