Solution B-fix Steel Grey Dark

12.999 ден Со ДДВ

Solution B-Fix е минималистичко и исклучително лесно седиште за автомобил, опремено со најважните елементи, како што се L.S.P., приклучок за заклучување и потпирач за глава прилагодлив за висина. Ова седиште за автомобили спаѓа во групата 2/3 и затоа е погодно за деца со тежина од 15–36 кг, од приближно 3 до 12 години. За дополнителна безбедност и стабилност, тој е прикачен на возилото со брави. Опремата на ова автомобилско седиште го вклучува и систем Latch-Connect за лесна инсталација и дополнителна стабилност и безбедност. L.S.P. системот ги апсорбира силите на ударот во многу рана фаза и на тој начин ефикасно ги штити главата и горниот дел од телото на детето во случај на страничен удар. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 12 позиции за да одговараат на вашето дете додека расте.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY520004025 Категории , ,
Бренд:: Cybex