Sirona Zi i-Size Soho Grey mid grey

39.999 ден Со ДДВ

Родителите кои сакаат максимална безбедност за своето дете имаат потреба од производи што ги исполнуваат нивните очекувања од секој поглед. Со Cybex Sirona Zi i-Size воспоставени се нови стандарди во областа на заштитата од странично и предно влијание, спојувајќи ги во автомобилско седиште што ги надминува сите пред нив. Sirona Zi i-Size е седиште за автомобил од Cybex Z-Line што може да се ротира за цели 360 °. Неговиот прилагодлив потпирач за глава од 12 чекори и 5 позиции на лежење го прават ова седиште дополнително ергономично. Иновативниот ротирачки механизам 360 ° обезбедува удобна позиција за влез и излез во седиштето со помалку оптоварување на грбот на родителите. Покрај тоа, го олеснува префрлањето помеѓу позицијата наназад и однапред. Контролата на насока за возење спречува злоупотреба на положбата нанапред пред детето да наполни 15 месечна возраст и да достигне минимална големина од 76 см. Cybex препорачува патување наназад за деца до 105 см, прибл. 4 години. Интегрираниот L.P.S. системот на Sirona Zi i-Size нуди зголемена безбедност во случај на судир од страничен удар. Ја намалува силата на страничен удар во комбинација со школката што апсорбира енергија за приближно 25%. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 12 позиции за прилагодено прилагодување како што расте вашето дете. Паметната функција за лежење и ротирање од една рака им олеснува на родителите да го прилагодуваат седиштето додека ја држат едната рака слободна. За удобно спиење и патување, седиштето за автомобили Sirona Zi i-Size нуди 5 лежечки позиции кога детето се вози свртено наназад и 3 позиции на лежечка положба кога се се вози свртени напред.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY520003765 Категории , ,
Бренд:: Cybex