Sirona Z i-Size Deep Black

30.999 ден Со ДДВ

Родителите кои сакаат максимална безбедност за своето дете имаат потреба од производи што ги исполнуваат нивните очекувања од секој поглед. Со Cybex Sirona Z i-Size воспоставени се нови стандарди во областа на заштитата од странично и предно влијание, спојувајќи ги во автомобилско седиште што ги надминува сите пред нив. Sirona Z i-Size е ново седиште за автомобил од Cybex Z-Line што може да се ротира за цели 360 °. Неговиот прилагодлив потпирач за глава од 12 чекори и 5 позиции на лежалка го прават ова седиште дополнително ергономично. Во комбинација со Base Z ( која се продава одделно) седиштето е обезбедено со системот Isofix на автомобилот и не бара понатамошно прицврстување. Иновативниот ротирачки механизам 360 ° обезбедува удобна позиција за влез и излез во седиштето со помалку оптоварување на грбот на родителите. Покрај тоа, го олеснува префрлањето помеѓу позицијата наназад и однапред. Контролата на насока за возење спречува злоупотреба на положбата нанапред пред детето да наполни 15 месечна возраст и да достигне минимална големина од 76 см. Cybex препорачува патување наназад за деца до 105 см, прибл. 4 години. Интегрираниот L.P.S. системот на Sirona Z i-Size нуди зголемена безбедност во случај на судир од страничен удар. Ја намалува силата на страничен удар во комбинација со школката што апсорбира енергија за приближно 25%. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 12 позиции за прилагодено прилагодување како што расте вашето дете. Паметната функција за лежење и ротирање од една рака им олеснува на родителите да го прилагодуваат седиштето додека ја држат едната рака слободна. За удобно спиење и патување, седиштето за автомобили Sirona Z i-Size нуди 5 лежечки позиции кога детето се вози свртено наназад и 3 позиции на лежечка положба кога се се вози свртени напред.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY520001011 Категории , ,
Бренд:: Cybex