Robot Inventor

34.999 ден Со ДДВ

Новиот сет Lego Mindstorms Robot Inventor 5 во 1 ослободува нов свет на забава, креативни можности за кодирање и обезбедува крајно разиграно искуство за учење за млади пронаоѓачи и креатори. Robot Inventor користи јазик за кодирање со влечење и пуштање базиран на Scratch, како и Python за поддршка на оние кои се нови во роботиката. Над 50 нови предизвици и забавни активности ќе им помогне на градителите да имаат самодоверба во кодирањето на забавен, возбудлив начин.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 20LEG51515 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego
Brands