Risk Game

5.199 ден Со ДДВ

Во играта Ризик, целта е едноставна: играчите имаат за цел да ги освојат териториите на своите непријатели со градење војска, преместување на нивните трупи и вклучување во битка. Во зависност од коцките, играчот или ќе го победи непријателот или ќе биде поразен. Оваа возбудлива игра е исполнета со предавство, сојузи и изненадувачки напади. Победете ги сите непријателски трупи на некоја територија за да ја освоите таа територија и да дојдете чекор поблизу до глобалното освојување. И запомнете … кога станува збор за преземање на светот, се работи за тоа кој е подготвен да го преземе најголемиот ризик.

Нема на залиха

Спореди
SKU: HASB7404 Категории ,
Бренд:: Mb Game