Priam JS Wings Black

136.999 ден Со ДДВ

Cybex Priam Lux Seat дизајнирана од американскиот дизајнер Џереми Скот кој ги разбива дизајнерските обичаи на модниот свет, создавајќи уметнички дела визуелно екстравагантни и исто така функционални. Златните додатоци и крилјата додаваат дополнителна искра што е невозможно да се пропушти. Cybex Priam Lux е модул за количката Priam, што е уникатна од Cybex. Количката се одликува со висок квалитет, стилски дизајн и голема хауба што ќе заштити од дожд и лоши временски услови. Седиштето е реверзибилно. Потпирачот за грб лесно се менува во хоризонтална положба, обезбедувајќи му на бебето удобен сон и дозволувајќи употреба на седиштето од новороденчето. Има голема XXL тенда со UPF50 + заштита од сонце го штити вашето бебе. Висина на седење на 80 см – може да се користи и како столче за јадење ако е потребно. Безбедноста е загарантирана со меки ремени со пет точки. Безбедносните ремени се брзи и лесни за прилагодување. Одвоен браник за задржување обезбедува дополнителна безбедност. Рамката е од лесна алуминиумска конструкција. Тркалата се за сите терени со мека амортизација.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY519001979 Категории , ,
Бренд:: Cybex