Porsche 911 RSR

16.179 ден Со ДДВ

Истражете ги иновативните инженеринг и изработка на еден од водечките светски производители на автомобили со овој одличен сет за автомобили од Lego Technic Porsche 911 RSR. Развиен во соработка со Porsche, овој модел на реплика ги карактеризира моќниот изглед и легендарните форми на 911 RSR, возило дизајнирано да одговори на предизвиците на меѓународната трка за издржливост GT.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 19LEG42096 Категории , ,
Бренд:: Lego