Monopol Travel

1.199 ден Со ДДВ

Монополот е интересна и динамична социјална игра за децата и за возрасните. Правилата на игра им се добро познати на сите – пазете се од затвор, градете на својата земја, победувајте ги конкурентите. Играњето монопол бара од играчите да работат тактики, внимателно да пресметаат и да изберат потези што ќе ви донесат часови неисцрпна забава. Овој монопол е патна верзија и лесно се склопува во пластична кутија што може да ја понесете со вас на кое било место.

Нема на залиха

Спореди
SKU: HASB1002 Категории ,
Бренд:: Monopol