Mobile Crane

8.712 ден Со ДДВ

Погледнете како работи вистински кран со овој Lego Technic сет за љубителите на градежништвото. Децата можат да управуваат со камионот, да ги гаснат агрегатите, да го подигнат бетонскиот столб! Има многу да се научи за инженерството и движењето со оваа кул играчка за згради со волан со 8 тркала, 4 индивидуално контроли, 2 кабини и супер-висока телескопска рака! Тоа е наградувачки предизвик за градење што ги учи децата за мега-машини и инженеринг! Овој сет за градење предизвикува фантазија, нуди бесконечна забава за градење и играње.

На залиха

Спореди
SKU: 20LEG42108 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego
Brands