Mickey & Minnie’s Space Rocket

1.699 ден Со ДДВ

Зголемете ја имагинацијата на децата со овој сет Lego Disney Mickey and Friends Mickey Mouse & Minnie Mouse’s Space Rocket. Одликувајќи се со ракетен брод и вселенска станица, сетот им овозможува на децата на возраст од 4 години да се придружат во светот на Дизни со Дизни со Мики Маус и Мини Маус во вселената. Ракетата и вселенската станица вклучуваат Starter Bricks елементи за лесна конструкција, така што ќе има повеќе време за игра, плус 2 минифигури и ексклузивна плочка на силуетата Мики! Овој сет е полн со забавни детали и додатоци, вклучувајќи голема карпа што се отвора и држи вонземјанин внатре, плус камера и мало знаме изградено за да ги зголемат можностите за играње улоги.

На залиха

Спореди