Melio Black black

33.999 ден Со ДДВ

Ултра лесна компактна количка Melio со реверзибилно седиште и XXL тенда со вметната мрежа за дишење. Ултра лесен, ултрамодерен и ултра удобен со тежина 6.2 кг, Melio е количка скроена по мерка за брз градски живот. Само со едната рака, Melio може да се преклопи во компактен и самостоен пакет со големина од 69 x 49 x 20 см. Благодарение на реверзибилната единица за седишта, вашето дете седи во или спроти насоката на движење и може да ужива во впечатоците од градот. Отстранливата подлога на седиштето и потпирачот за грб изработени од мрежа која дише обезбедува здрава циркулација на воздухот. Седиштето е со прилагодлив потпирач за грб во 3 позиции. Наклонот на потпирачот за грб во лежечка положба е за соодветно држење на телото од раѓање. Задните тркала се со амортизери за подобро водство и поголема удобност за детето додека предните тркала City Light се ротирачки за лесно возење. Висината на управувачот е прилагодлива според висината на тој што ја вози количката.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY521002175 Категории , ,
Бренд:: Cybex