Mehanics Roadster Dragster

999 ден Со ДДВ

Комплетен детален научен сет со кој идните инженери ја учат тајната механика на овие две моќни возила: теренец со две тркала и силен драгстер со низок профил! Илустрираното упатство ќе ве води да дознаете за механизмот за пренос на синџири со над 130 компатибилни делови – реплики на вистински механички системи! Клементони СТЕМ комбинира наука, технологија, инженерство и математика во играта и им дава можност на децата да ги обликуваат своите идеи, да експериментираат, да тестираат хипотези и да поттикнуваат размислување, креативност и имагинација!

Нема на залиха

Спореди
SKU: CLEMY75030 Категории , ,
Бренд:: Clementoni