Математички коцки

1.299 ден Со ДДВ

Со помош на 24 одлични илустрирани коцки, вашите деца можат да ги научат првите броеви, собирање и одземање или да уживаат во забавни едукативни игри. Интересен сет кој нуди широк спектар на игри и забава. Со поместување на коцките можете да составите сложувалка, игра за патеки за автомобили, да ги поврзете боите, количини од помали до поголеми и обратно, комбинирање форми и фигури во еден цртеж. Сетот исто така вклучува брошура со идеи за различни начини за поврзување на коцките.

На залиха

Спореди
SKU: CLEMY50323 Категории , , Ознака:
Бренд:: Clementoni