Mario’s Adventures Starting Track

4.599 ден Со ДДВ

Децата можат да се дружат со својот омилен лик во реалниот свет со овој Lego Super Mario Adventures Starter Course сет. Фигурата LEGO Mario има сензори за боја, плус ЛЦД-екрани во неговите очи, уста и стомак за да прикаже над 100 различни инстантни реакции на движење. Вклучен е и звучник што свири иконски звуци и музика од видео играта. Фигурата собира виртуелни монети додека трча и скока од почетната цевка до целта, допирајќи 7 коцки за акција за различни интеракции. Преземете бесплатна апликација LEGO Super Mario со инспирации за забавни начини на игра.

На залиха

Спореди
SKU: 20LEG71360 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego