Liebherr R 9800 Excavator

38.799 ден Со ДДВ

Подгответе се за конструкција и играње со багер Lego Technic Liebherr R 9800. Oвој модел се управува преку интуитивната апликација LEGO TECHNIC CONTROL + и се напојува со 2 напредни Smart Hubs со 7 мотори. Софистицираната технологија на апликации овозможува супер-прецизно движење и неверојатна функционалност, истовремено обезбедувајќи бескрајни автентични комбинации на дигитална репродукција преку 4 различни контролни екрани со кул графики. Контролниот екран со повеќе функции им овозможува на корисниците да ја возат машината во сите насоки, да ја ротираат надградбата, да го продолжуваат и подигнуваат, да ја отворат и навалат кофата, да пуштаат реални звучни ефекти и да добиваат повратни информации во реално време, како што се позиција на удар, употреба на енергија и далечината на возењето.

На залиха

Спореди
SKU: 19LEG42100 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego
Brands