Izi Go Modular Black

29.190 ден Со ДДВ

Специјално издание на едно од најбезбедните седишта за автомобили iZi Go, BeSafe, наменето за количката Mima Xari. Во елегантниот дизајн се карактеризира со употреба на материјали инспирирани од класичните кожни ентериери на луксузни автомобили. Удобноста на детето за време на патувањето е обезбедена со потпирачот за глава и целиот мек тапацир на целото седиште. Безбедносните ремени можат лесно да се прилагодат на тежината и висината на детето, а благодарение на магнетите, ремените не пречат во поставувањето и отстранувањето на детето од седиштето во автомобилот.

Нема на залиха

Спореди
SKU: MIMA/IZIGO/MOD/B Категории , ,
Бренд:: Mima