Истражувачи на броеви

575 ден Со ДДВ

Игра која ги стимулира вештините за перцепција и асоцијација на децата, притоа учејќи ги на првите концепти од областа на математиката. Благодарение на картичките со животни и броевите, децата ќе научат да поврзуваат броеви со количини, да ги распоредуваат во растечки редослед, создавајќи шарена забавна кула од животни.

На залиха

Спореди
SKU: CLEMY50598 Категории , , Ознака:
Бренд:: Clementoni