Hogwarts Observatory Tower

8.299 ден Со ДДВ

Сетот LEGO Harry Potter Hogwarts Astronomy Tower е исполнет до бедемите со иконски локации, кул карактери и автентични детали од филмовите за Хари Потер. Сетот им дава слобода на децата да истражуваат многу фасцинантни простории на волшебниот замок со Хари Потер, Хермиона Гренџер, Хорас Слагхорн, Луна Ловгод, Невил Лонгботом R, Рон Визли, Лавандер Браун, Драко Малфој и Хедвиг . Со толку многу познати места и популарни ликови, децата можат да доживеат сцени и приказни од филмови.

На залиха

Спореди
SKU: 20LEG75969 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego