Heavy-Duty Excavator

3.199 ден Со ДДВ

Lego Technic Heavy-Duty Excavator e извонредниот предизвик за градење. Копање, возење, ротирање, има многу што да се открие во овој сет. Проверете ја лопатата што се движи нагоре и надолу, плус подвижната рака, лентите за трчање и ротирачкото тело. Тука е и деталната кабина со возачкото седиште и контролната табла. Комплетот доаѓа со дополнителни Lego коцки „камења“ за копање и 4 шишарки. Кога е време за нов предизвик, моделот можете да го реконструирате во влечен трактор со ровокопач.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 21LEG42121 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego
Brands