Heartlake City Hospital

4.289 ден Со ДДВ

Децата можат да ја научат вредноста на грижата за другите додека играат улоги како лекар, возач на брза помош или пациент. Овој сет вклучува градежна медицинска опрема, како што се скенерот за рентген и микроскоп, плус завојот, стетоскопот, додатоците шприц и термометар инспирираат имагинативна игра, како и 3-те минифигури Ема, Итан и д-р Марија.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 20LEG41394 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands