Ferrari 488 GTE “AF Corse #51

15.999 ден Со ДДВ

Потопете се во возбудливиот свет на трки за издржливост, создавајќи ваша Lego Technic моделска верзија на иконскиот тркачки автомобил Ferrari 488 GTE. Со неверојатно внимание на деталите, овој модел на тркачки автомобил е вистински израз на тркачот на издржливост на Ferrari. Карактеристиките вклучуваат предна и задна суспензија, отворање на врати, мотор V8 со подвижни клипови и волан што управува со автомобилот. Оригиналните налепници и автентичните бои додаваат совршена завршница на овој епски модел.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 21LEG42125 Категории , ,
Бренд:: Lego