Dilophosaurus on the Loose

1.979 ден Со ДДВ

Воодушевувачки авантури ги чекаат децата кога ќе го конструираат беспилотното летало на Овен Грејди и летаат за да го спасат Хадсон Харпер од избеганиот диносаурус во LEGO Jurassic World Dilophosaurus on the Loose сетот. Беспилотното летало се одликува со 4 вртежни ротори и стрелач , насочена кон моделот на диносаурусот Dilophosaurus. Оваа сет за деца, исто така, вклучува 3 минифигури, плус трговска тезга во форма на глава на диносаурус со многу дополнителни елементи за да инспирира креативна игра.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 19LEG75934 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands