Deep Space Rocket and Launch Control

8.389 ден Со ДДВ

Оваа голема повеќестепена ракета инспирирана од НАСА може да се прилагоди на различни начини со модулите за засилување, складирање на носивост и пилотска кабина Вклучува контролна кула за лансирање со прозорец што може да се отстрани, лансирна рампа со краци на кулата за отворање на ракетата и област за истражување. Вклучува шест минифигури, двајца астронаути, двајца научници, директор за лансирање, техничар за екипаж на земја, фигура на робот и додатоци.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 19LEG60228 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands