Cybex Sirona S i-Size, Autumn Gold

39.999 ден Со ДДВ

Седиште за автомобил Cybex Sirona S i-Size се користи од раѓање до висина 105 см и возраст до околу 4 години. Нема повеќе непријатно кревање и болки во грбот додека му помагате на детето да влезе или излезе од седиштето во автомобилот. Иновативниот механизам за вртење со една рака обезбедува удобна позиција за влез и излез, што значи помалку напнатост во грбот на родителот. Ротација 360 ° со лесна позиција за влез. Обратна насока на движењето се користи се додека не достигне висина од 105 см и возраст 4 години приближно. Седиштето има вграден LPS систем за заштита од страничен удар. Потпирачот за глава е прилагодлив во висина. Сироната S i-Size е обезбедена со системот Isofix на возилото и не бара дополнително прицврстување. Предната поддршка ги апсорбира силите на ударот при директен судир и обезбедува врвна стабилност.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY518000903 Категории , ,
Бренд:: Cybex