Cybex Mios, Carrycot – Autumn Gold

65.509 ден Со ДДВ

Cybex Mios е најмодерната количка која обезбедува максимална стабилност во лесна рамка, нудејќи воздушен, лебдечки изглед. Ретро-модерниот дизајн на седиштата се карактеризира со мрежа за дишење, која не само што го поддржува аспектот на лесната тежина, туку исто така помага да се регулира телесната температура на детето. Тесниот дизајн лесно се лизга низ градската врева. Компактен, флексибилен, функционален и стилски – идеално прилагоден за потребите на современите родители. Потпирачот за грб и потпирачот за нозе на MIOS се дизајнирани со иновативна мрежеста ткаенина. Тој елегантно се вклопува со дизајнот на Mios и создава пријатна клима дури и во жешките денови благодарение на својствата на ткаенината за дишење. Достапно како дополнителен избор, удобно вметнато полнење може да се додаде на единицата за седишта за дополнителна топлина во поладните денови. Иновативниот механизам за преклопување со една рака ја трансформира вашата количка во самостоен компактен пакет за неколку секунди користејќи само една рака. Седиштето е реверзибилно. Потпирачот за грб може да се потпира на четири различни удобни позиции со користење на едната рака, како и потпирачот за нозе на три различни позиции. Сетот содржи Mios Carry Cot за да можете да го пренесете вашето новороденче во стил и удобност. Се прикачува на рамката на Cybex Mios и се користи од раѓање до 6 месеци. Има UPF 50+ крошна за сонце со продолжен штитник. Душечето е со мемори-пена покриено со мека ткаенина. Рамката е лесна од алуминиум.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CYMIOSILCCATGL Категории , ,
Бренд:: Cybex