Clementoni Science Walking Bot

1.299 ден Со ДДВ

Научен комплет за изградба на симпатичен мал робот на едноставен и забавен начин! Соберете ги деловите според упатствата и оживејте го роботот! Двоносениот мотор работи со различна брзина, дозволувајќи му на роботот да оди. Со своите зглобови што се движат, малиот робот всушност се движи и оди како вистински пријател со четири нозе! Илустрираниот прирачник е полн со научни информации што го водат детето низ склопувањето на роботот и на забавен начин го воведува во светот на роботиката.

На залиха

Спореди
SKU: CLEMY75039 Категории , , Ознака:
Бренд:: Clementoni