Chevrolet Corvette ZR1

3.259 ден Со ДДВ

Откријте иновативен инженеринг и дизајн со неверојатниот сет за модели на автомобили Lego Technic Chevrolet Corvette ZR1 – развиен во соработка со Corvette. Оваа прекрасна реплика на легендарниот супер автомобил, најбрзата и најмоќната корвета досега, пристигнува во автентична портокало-црна боја и со реални детали, вклучувајќи големо задно крило, 4 издувни отвори и црни тркала со гуми од низок профил. Управувајте го воланот и свртете го возилото за да го активирате видливиот мотор V8 со клипови во движење.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 19LEG42093 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands