Car Transporter

12.939 ден Со ДДВ

Запознајте ги младите градители со основите на инженерството со оваа детална играчка Lego Technic Car Transporter. Овој автентичен модел на реплика доаѓа со мноштво реални карактеристики и функции за часови игра и истражување на дизајнот. Можете да ги подигнете и спуштите палубите за автомобили и задната рампа за непречена навигација до горните и долните нивоа, да ги заклучите возилата во позиција за безбеден транспорт и да ја навалите возачката кабина за пристап до детален мотор V6 со клипови во движење. Овој сет вклучува и син автомобил со работен управувач и клип V8 мотор. Доаѓа со класична црвена, сива и црна шема на бои со налепници за дополнителни детали.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 19LEG42098 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands