Bugatti Chiron

27.089 ден Со ДДВ

Откријте го моќниот Bugatti Chiron со овој сет. Иновативна технологија и дизајн на еден од најпрестижните производители на автомобили во светот со овој прекрасен модел на Bugatti Chiron. Овој модел има магија на култен супер автомобил, вклучувајќи елегантно аеродинамично тело, лого на дискретната гума, детални дискови на сопирачките и мотор W16 со подвижни клипови. Отворете ја вратата и ќе откриете детална табла со инструменти со 8-степен менувач Technic со подвижна рачка на менувачот и волан со логото на Bugatti. Вметнете го клучот за режимот на врвна брзина и променете ја положбата на активното задно крило од нормална во врвна брзина или подигнете ја хаубата и откријте го единствениот сериски број и багажникот во кој се наоѓа елегантната торба за патување Bugatti.

Нема на залиха

Спореди
SKU: 18LEG42083 Категории , ,
Бренд:: Lego
Brands