4X4 X-treme Off-Roader

21.559 ден Со ДДВ

Дали сте подготвени за искуство со Lego на друго ниво. Technic 4×4 X-treme Off-Roader се напојува со напреден Smart Hub со 3 мотори и се контролира преку интуитивната апликација LEGO TECHNIC CONTROL +. Софистицираната технологија на апликации овозможува суперпрецизно движење и функционалност, истовремено обезбедувајќи бескрајни автентични комбинации на дигитална репродукција со автентични звучни ефекти. Корисниците можат да изберат од различни контролни екрани за возење напред, назад, управување, забрзување, сопирање и попречни пречки. Може да добиете и повратни информации во реално време, како што се дневник за брзина и навалување или да ги испробате своите вештини во делот предизвици и достигнувања на апликацијата. Неговите сложени механизми и технологии на запчаници ги запознаваат градителите на Lego со напредните елементи на инженерството, истовремено подобрувајќи го времето на реакција, когнитивното размислување и креативните вештини за решавање проблеми.

На залиха

Спореди
SKU: 19LEG42099 Категории , , Ознака:
Бренд:: Lego
Brands